RENOMIA AGRO podpořila novou zajímavou akci na pardubickém závodišti

RENOMIA AGRO podpořila novou zajímavou akci na pardubickém závodišti a to Závody spřežení 16.-18.7.2010. Akce se konala pod záštitou prezidenta Agrární komory pana Ing. Veleby.

Národní soutěž CAN-A, jíž se však zúčastnili i vozatajové z Rakouska, probíhala od pátku do neděle a celkově se v ní představilo 38 startujících.

„Myslím si, že závody byly zvládnuté na jedničku, přestože se jednalo o první soutěž a na přípravu nebylo moc času. Do budoucna by se tady mohly konat pěkné mezinárodní závody,“ prohlásil jeden z nejzkušenějších tuzemských vozatajů Petr Vozáb z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, který v Pardubicích vyhrál soutěž čtyřspřeží. „Premiéra na závodišti určitě nebyla špatná. Závody spřežení v tomto areálu určitě mají budoucnost,“ dodal jeho kladrubský kolega Radek Nesvačil, vítěz kategorie dvouspřeží.

V soutěži jednospřeží Jan Minarčík z Jezdeckého klubu chovatelů Nový Jičín-Loučka nikomu první příčku nepřepustil. Předvedl nejlepší výkon v úvodní drezuře a v čele zůstal i maratonu a parkuru.

Gratulujeme vítězům a blahopřejeme pořadatelům k perfektnímu zvládnutí akce.