RENOMIA výrazně posiluje a získala klíčového partnera pro svůj další dlouhodobý rozvoj

RENOMIA, lídr mezi pojišťovacími makléři ve střední a východní Evropě, posiluje svou pozici pro další úspěšný dlouhodobý a dynamický rozvoj. Jako partner formou minoritního 30% podílu, se k rozvoji RENOMIA připojí společnost Gallagher. Jde o špičkovou poradenskou společnost v oblasti řízení rizik a čtvrtého největšího pojišťovacího makléře na světě s tržbami přes 6 mld. dolarů a více než 30 tisíci zaměstnanci. Majoritní podíl v RENOMIA budou dlouhodobě držet stávající akcionáři. RENOMIA bude nadále působit pod stejnou značkou, bude řízena dosavadními akcionáři a managementem a bude pokračovat v naplňování své vize a strategie. Společnost plánuje v regionu střední a východní Evropy dále růst ve všech segmentech a zlepšovat své služby pro své klienty. RENOMIA a Gallagher mají podobné hodnoty a jedná se o profesionální společnosti řízené rodinnými akcionáři. Transakce podléhá regulačnímu schválení, očekává se, že bude dokončena ve třetím čtvrtletí 2019.

“Společnost Gallagher jsme si pro globální strategické partnerství vybrali díky řadě důvodů. Obě společnosti jsou založeny a řízeny rodinami, souzníme v oblasti hodnot, poslání, strategie a vždy chceme poskytovat nejlepší služby našim klientům na celém světě. Důležitou součástí spolupráce bude i rozšíření našeho know-how, vzdělávání pro kolegy, přístup na globální pojistný trh a rozvoj dalších specializovaných produktů a služeb pro naše klienty. RENOMIA bude mít ještě větší možnost zajistit služby kdekoli na světě. Neméně důležitou výhodou bude i spojení našich sil v oblasti digitalizace služeb zákazníkům a zefektivnění našich procesů,“ uvedla k transakci Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti RENOMIA. 

Koupě minoritního podílu ze strany Gallagher je dalším krokem v prohloubení partnerství s RENOMIA a navazuje na vzájemné dlouhodobé poznání. RENOMIA je již od roku 2004 členem celosvětové sítě nezávislých pojišťovacích makléřů Gallagher Global Alliance (GGA).

„RENOMIA je velmi silná rodinná firma, která je již 15 let oceňovaným členem naší strategické partnerské sítě. Naše společnosti mají podobnou kulturu a hodnoty a jsme nadšeni, že naše partnerství tímto dále upevňujeme,“ řekl Patrick Gallagher, předseda představenstva, generální ředitel a vnuk zakladatele.

RENOMIA za posledních pět let vyrostla dvojnásobně, a to především díky specializacím na pojištění
a řízení rizik ve více než 30 průmyslových odvětvích, jakož i odborné znalosti v oblasti tvorby a poskytování programů zaměstnaneckých benefitů a služeb pro individuální klienty. Tento výsledek byl dosažen kombinací organického růstu a strategických akvizic pod vedením zkušeného týmu RENOMIA, který již přes 25 let vede Jiřina Nepalová. RENOMIA jen během posledních 10 let investovala do 14 firem v regionu střední a východní Evropy a v této činnosti je nadále připravena pokračovat, posílena i o partnerství s globálním lídrem Gallagher.

„Důležité pro mě je, že obě společnosti vždy hájí zájmy svých klientů a pečují o své zaměstnance. Naše nové partnerství považuji také za vyjádření důvěry v celý náš tým, všechny mé kolegy napříč pobočkám a zeměmi, ve kterých RENOMIA již dnes působí. Tato důvěra se projevuje i tím, že řízení RENOMIA bude i nadále dlouhodobě plně v rukou stávajících akcionářů a manažerů. Jedná se tak o unikátní propojení znalosti regionu, kterou má RENOMIA, s obrovskou globální podporou,“ dodává Jiřina Nepalová.

Gallagher kromě rozvoje know-how a produktového portfolia ve světě současně podpoří rozvoj RENOMIA formou navýšení kapitálu do firmy. To dá společnosti další větší možnosti pro kvalitní akvizice ve všech zemích regionu střední a východní Evropy.