Jiřina Nepalová oceněna v soutěži MANAŽER ROKU 2014

Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka pojišťovací makléřské společnosti RENOMIA, a. s., obdržela významné ocenění Manažerka odvětví Bankovnictví a pojišťovnictví v rámci soutěže MANAŽER ROKU 2014. Zároveň se také stala jedním z deseti držitelů TOP 10 MANAŽER ROKU. Ocenění převzala Jiřina Nepalová během slavnostního večera v Paláci Žofín za účasti předních představitelů českého politického i ekonomického života.

Jiřina Nepalová získala ocenění především za své manažerské schopnosti, vedení a budování nejsilnější skupiny pojišťovacích makléřů ve střední Evropě RENOMIA GROUP, pod níž pracuje téměř 800 spolupracovníků. Pod jejím vedením se RENOMIA neustále rozvíjí a rozšiřuje svůj byznys i do mezinárodního prostředí. Udělený titul rovněž oceňuje její přispění k rozvoji českého pojišťovacího trhu a aktivity v oblasti společenské odpovědnosti.

„Získaných ocenění si velice vážím. Je to zároveň uznání všech spolupracovníků RENOMIA, díky kterým můžeme budovat nejsilnější skupinu pojišťovacích makléřů ve střední Evropě a našim klientům tak nabízet ty nejlepší služby,“ říká Jiřina Nepalová, ředitelka a zakladatelka RENOMIA, a. s.

Jiřina Nepalová patří mezi nejúspěšnější české manažerky, podnikatelky a uznávané tuzemské odborníky na pojištění. Je vyhledávanou konzultantkou pro soukromé i státní organizace a zároveň je členkou správní rady Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví. V pojišťovnictví působí od roku 1978 a pojišťovací makléřskou společnost RENOMIA, a. s., založila v roce 1993. RENOMIA je rodinná firma a Jiřina Nepalová ji vede společně se svými syny Pavlem a Jiřím. Vedle ocenění v rámci soutěže MANAŽER ROKU 2014 získala Jiřina Nepalová také cenu Lady Pro 2014, umístila se v žebříčku ankety Hospodářských novin TOP 25 žen českého byznysu a zároveň také v žebříčku padesáti nejvlivnějších žen Česka časopisu Forbes.

Prestižní soutěž každoročně vyhlašuje Česká manažerská asociace, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Cílem soutěže je vyhledat a zviditelnit špičkové manažery a ocenit jejich osobní přínos k výkonnosti firem a ekonomiky. Od roku 1993 prošlo soutěží přes 1 200 finalistů a v letošním ročníku volila Národní komise vítěze v kategoriích Manažer odvětví, Mladý manažerský talent do 35 let, Vynikající manažeři malé a střední firmy, TOP 10 MANAŽER ROKU a v neposlední řadě především v kategorii Manažerka roku a Manažer roku. Ocenění nejlepším manažerům předávali Andrej Babiš (1. místopředseda vlády a ministr financí), Pavel Bělobrádek (místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace), Lubomír Zaorálek (ministr zahraničních věcí), Richard Brabec (ministr životního prostředí) a Přemysl Sobotka (místopředseda Senátu Parlamentu ČR).